Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

Program Wspieraj Seniora

Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?

1. Zadzwoń na infolinię: 22 505 11 11 i zgłoś decyzję o pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa.
2. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach skontaktuje się z Tobą, ustali Twoje potrzeby i przydzieli pomoc.

W ramach programu Wspieraj Seniora uruchomiona została dedykowana seniorom infolinia. Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze  mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione jest przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych, leków czy dostarczeniu artykułów higienicznych.

Drodzy Seniorzy, pozdrawiamy Was gorąco i przypominamy, że możecie na nas liczyć w każdej trudnej sytuacji. Jeżeli potrzebujecie wsparcia w załatwianiu spraw urzędowych, zrobieniu zakupów, wykupu leków, czy po prostu chcecie z kimś porozmawiać to jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu 790-700-458 w godzinach od 7.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku.

g15149m

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach  informuję, że zgodnie poleceniem Wojewody Małopolskiego nr 138/2020 z dnia 14 października 2020 r. w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną na terenie województwa małopolskiego zawiesza działalność Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Kętach od 16 października 2020 r. do odwołania.

g15149m

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach informuje o możliwości korzystania z dodatkowego wsparcia w 2020 r. przez osoby niepełnosprawne w ramach pozyskanych środków i udziale w dostępnych programach.

Świadczenie usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu całodobowego w placówce zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym wpisanej do rejestru właściwego wojewody. Mieszkańcy gminy Kęty z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą korzystać z bezpłatnych 14 dniowych pobytów całodobowych w TriVita w Porąbce.

grafika

 

Jak poinformowała dziś dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach Monika Kaczmarczyk, Gmina Kęty podpisała umowę z Województwem Małopolskim na udzielenie pomocy finansowej w ramach Projektu „Kooperacje 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin”.ak poinformowała dziś dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach Monika Kaczmarczyk, Gmina Kęty podpisała umowę z Województwem Małopolskim na udzielenie pomocy finansowej w ramach Projektu „Kooperacje 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin”.

Kooperacje przeciw COVID

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach  informuję, że zgodnie poleceniami Wojewody Małopolskiego nr 107/2020 i nr 108/2020 z dnia 12 sierpnia 2020 r. w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu oświęcimskiego wprowadzono zmiany w zakresie organizacji i funkcjonowania w ten sposób, że:
- czasowo zawieszono działalność Świetlicy Środowiskowej w Kętach oraz Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Kętach;
- ograniczono działalność Klubu Integracji Społecznej, poprzez zawieszenie prowadzonych  w nim zajęć dla klientów.

uwaga

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.