Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

W czwartek (02 września) w Miejscu Aktywności Mieszkańców w Kętach przy ul. Rynek 13 stanie mobilny punkt ZUS. Eksperci pomogą w założeniu profilu na PUE i poprawnym złożeniu wniosku o świadczenie 300+ w ramach programu „Dobry Start”.W czwartek (02 września) w Miejscu Aktywności Mieszkańców w Kętach przy ul. Rynek 13 stanie mobilny punkt ZUS. Eksperci pomogą w założeniu profilu na PUE i poprawnym złożeniu wniosku o świadczenie 300+ w ramach programu „Dobry Start”.

dobry start

Trwa kampania informacyjna nt. pracy sezonowej, którą organizuje Europejski Urząd ds. Pracy. Będzie ona trwała do października 2021 r.
Każdego roku do 850 tys. obywateli Unii Europejskiej podejmuje pracę sezonową w innym państwie członkowskim UE/EFTA. Pracownicy sezonowi zatrudnieni za granicą mają dostęp do szerokiego zestawu praw. Tymczasowy charakter ich pracy, powoduje, że są bardziej narażeni na niepewne warunki życia i pracy. Pandemia COVID-19 pogorszyła sytuację i warunki pracowników sezonowych i naraziła ich na zwiększone ryzyko dla zdrowia.
Aby podnieść świadomość pracowników sezonowych i zatrudniających ich pracodawców na temat istniejących praw, obowiązków i usług doradczych, Europejski Urząd ds. Pracy we współpracy z Komisją Europejską, państwami członkowskimi, sieciami unijnymi działającymi w zakresie swobodnego przepływu pracowników oraz partnerami społecznymi rozpoczął kampanię informacyjną nt. pracy sezonowej w UE.

zdjęcie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach rozpoczął realizację projektu socjalnego pn. „Aktywni Pozytywni”, skierowanego bezpośrednio do osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. Projekt ma na celu organizację grup wsparcia na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów mieszkających na terenie Gminy Kęty. W ramach działań prowadzone są dwie grupy wsparcia: jedna dla osób niepełnosprawnych, a druga dla ich opiekunów. Zajęcia organizowane są w małych grupach i w pełni dostosowane do potrzeb ich odbiorców. W ramach prowadzonych działań osoby zainteresowane mogą uzyskać wsparcie psychologa, terapeuty zajęciowego oraz oligofrenopedagoga. Kadra specjalistów dobrana została tak, aby w pełni zaspokoić potrzeby zarówno osób z niepełnosprawnościami, jak i ich opiekunów.

zdjęcie

Dział Wspierania Rodziny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kętach zaprasza na warsztaty terapeutyczne dla osób, które w przeszłości lub aktualnie borykają się z problemami związanymi z uzależnieniami osób im bliskich, wychowywały się w rodzinach w których występowały problemy przemocy, uzależnienia oraz inne sytuacje kryzysowe, które mają obecnie wpływ na ich sytuację życiową.

zdjęcie

Dział Wspierania Rodziny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kętach zaprasza do zapoznania się z zakresem pomocy i oferowanego wsparcia. W ramach Działu Wspierania Rodziny działa Zespół ds. profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania Przemocy w rodzinie, Zespół Interdyscyplinarny oraz Zespół Asysty Rodziny.

grafika

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.