Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

Pomoc fundacji "Polki mogą wszystko" dla Świetlicy Środowiskowej w Kętach

W dniach, w których zostały zamknięte szkoły i podjęto decyzję o nauczaniu zdalnym, do Świetlicy Środowiskowej w Kętach zgłosiła się zaprzyjaźniona fundacja Polki mogą wszystko. Poproszono o zapytanie rodziców wychowanków, czy mają sprzęty potrzebne do zdalnego odrabiania lekcji. Z wywiadu przeprowadzonego przez Panią Annę Marek - kierownika Świetlicy Środowiskowej w Kętach udało się ustalić, że 10 wychowanków nie posiada własnego sprzętu, który jest niezbędny do odrabiania zadań i kontaktu ze szkołą on-line.W dniach, w których zostały zamknięte szkoły i podjęto decyzję o nauczaniu zdalnym, do Świetlicy Środowiskowej w Kętach zgłosiła się zaprzyjaźniona fundacja Polki mogą wszystko. Poproszono o zapytanie rodziców wychowanków, czy mają sprzęty potrzebne do zdalnego odrabiania lekcji. Z wywiadu przeprowadzonego przez Panią Annę Marek - kierownika Świetlicy Środowiskowej w Kętach udało się ustalić, że 10 wychowanków nie posiada własnego sprzętu, który jest niezbędny do odrabiania zadań i kontaktu ze szkołą on-line.

Już po kilku dniach od nawiązania kontaktu z fundacją, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach otrzymał bardzo dobrą wiadomość. Pani Joanna Srebrnicka – przedstawicielka fundacji przekazała informację o tym, że Świetlicy zostaną wysłane smartfony, które będzie można rozdysponować na czas zdalnej nauki wszystkim wychowankom, którzy dotąd nie mieli własnych sprzętów.
Dzięki programowi "Wykluczenie cyfrowe podopiecznych świetlic w czasie epidemii" 10 dzieci uczęszczających do Świetlicy otrzymało smartfony Oppo AX7 wraz z pakietem Internetu 30 GB. Z pewnością dzięki tym sprzętom ich nauka stanie się bardziej komfortowa, a rodzice nie będą musieli się już martwić o zapewnienie drogich narzędzi do zdalnej nauki. W wolnym czasie wychowankowie będą mogli wykorzystać nowe telefony do kontaktu z rówieśnikami oraz bezpiecznej rozrywki on-line.
Serdecznie dziękujemy fundacji Polki mogą wszystko za pamięć o podopiecznych Świetlicy Środowiskowej w Kętach w tym trudnym czasie.

  • g15469d
  • o85408d
  • o85409d

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.