Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

Gdy doświadczasz przemocy... nadal pomagamy!

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach w związku z obecną kryzysową sytuacją spowodowaną koronawirusem COVID-19, przypomina, że wciąż można korzystać ze wsparcia, jakie oferuje Dział Wspierania Rodziny oraz Zespół Interdyscyplinarny w ramach pomocy dla osób uwikłanych w przemoc w rodzinie.Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach w związku z obecną kryzysową sytuacją spowodowaną koronawirusem COVID-19, przypomina, że wciąż można korzystać ze wsparcia, jakie oferuje Dział Wspierania Rodziny oraz Zespół Interdyscyplinarny w ramach pomocy dla osób uwikłanych w przemoc w rodzinie.

Jeśli szukasz kontaktu w tej sprawiezadzwoń pod numer pomocowytutejszego Ośrodka
tel. 33/ 845-25-51 lub 513 068 339

Na wniosek osoby doznającej przemocy w rodzinie lub innej osoby będącej jej świadkiem zostaje wszczęta procedura "Niebieskiej Karty", której celem jest zahamowanie przemocy w rodzinie, udzielenie pomocy i wsparcia, której celem jest całkowitej jej zatrzymania.

Przemoc w rodzinie lub podejrzenie jej stosowania można zgłosić w ramach "Niebieskiej Karty":

- pracownikowi socjalnemu GOPS w Kętach
- policjantowi
- pedagogowi (szkoły nadal prowadzą zajęcia w formie zdalnej)
- lekarzowi/pielęgniarce
- członkowi Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Możesz też nawiązać kontakt telefoniczny z psychologiem, pedagogiem lub prawnikiem działającychw ramach Punktu Informacji Wsparcia i Pomocy dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 15:00 – 18:00 (rozmowę należy umówić pod numerem tel. 33 845 25 51 lub 513 068 339

Dodatkowo informacje można uzyskać w godzinach urzędowania GOPS w Kętach - Działu Wspierania Rodziny dzwoniąc pod numery: 33/ 845-25-51 lub 513-068-339.

Formy pomocy:
• pomoc i wsparcie psychologiczne, terapeutyczne oraz prawne,
• informacja o innych formach pomocy, w tym działaniach na rzecz bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia przemocą w rodzinie,
• działania podejmowane w ramach procedury „Niebieskiej Karty”.


WAŻNE! Twoi sąsiedzi mają obowiązek zawiadamiania Policji, jeśli podejrzewają, że ktoś krzywdzi Ciebie lub Twoje dzieci. Nie miej im tego za złe. Robią to w trosce o twoje zdrowie i życie. Nie można pozostawać obojętnym na zjawisko przemocy w rodzinie. Przemocy w domu nie można ignorować. Jej milczące akceptowanie szkodzi Tobie i Twoim najbliższym, a także udowadnia sprawcy, że może czuć się bezkarny. Nie pozwalaj na to. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc! Jeśli podejrzewasz, że komuś może dziać się krzywda, nie pozostawiaj tej osoby samej sobie. Jest wiele możliwości pomocy. Twoje zaniechanie wpływa na nas wszystkich, sprawiając, że wiele osób cierpi w samotności i nikt nie ma odwagi im pomóc. Nie bójmy się mówić o tym problemie. Nasze czyny mogą stać się przykładem dla innych osób!

APELUJEMY, mimo epidemii bądź czujny, reaguj na przemoc!

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.