Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

GOPS w Kętach cały czas ze wsparciem dla seniorów !!!

Grafika przedstawiająca logo gops oraz logo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach informuje, że nadal wspiera seniorów oraz realizuje Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora” na 2021 rok.Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach informuje, że nadal wspiera seniorów oraz realizuje Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora” na 2021 rok.
Jak informuje dyrektor GOPS w Kętach Monika Kaczmarczyk, dzięki realizacji programu „Wspieraj Seniora” od października 2020 r. udzielono wsparcia 45 osobom z terenu gminy Kęty oraz wielu porad telefonicznych.
Zachęcamy do skorzystania z programu seniorów powyżej 70. roku życia, którzy potrzebują wsparcia:
1. Zadzwoń na infolinię: 22 505 11 11 i zgłoś decyzję o pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa, lub bezpośrednio do GOPS w Kętach, tel.: 33 845 28 70.
2. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach skontaktuje się z Tobą, ustali Twoje potrzeby i przydzieli pomoc.
- W ramach programu "Wspieraj Seniora" uruchomiona została dedykowana seniorom infolinia. Dzwoniąc pod podany numer telefonu, osoby starsze mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione jest przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych, kupnie leków czy dostarczeniu artykułów higienicznych - mówi Monika Kaczmarczyk.
- Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do GOPS w Kętach, a pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem w celu ustalenia szczegółów związanych z udzieleniem pomocy - tłumaczy.
Produkty zostaną dostarczone osobie potrzebującej bezpłatnie. Koszty zakupów pokrywa senior.
Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia, które nie mogą liczyć na wsparcie rodziny.

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.