Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

Kęty: mobilny punkt ZUS dla wniosków o świadczenia 300+

W czwartek (02 września) w Miejscu Aktywności Mieszkańców w Kętach przy ul. Rynek 13 stanie mobilny punkt ZUS. Eksperci pomogą w założeniu profilu na PUE i poprawnym złożeniu wniosku o świadczenie 300+ w ramach programu „Dobry Start”.W czwartek (02 września) w Miejscu Aktywności Mieszkańców w Kętach przy ul. Rynek 13 stanie mobilny punkt ZUS. Eksperci pomogą w założeniu profilu na PUE i poprawnym złożeniu wniosku o świadczenie 300+ w ramach programu „Dobry Start”.

Świadczenie 300+ na nowy rok szkolny będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną. Będzie to można zrobić za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej.Do założenia PUE potrzebujesz:• Dowód osobisty• Adres email• Telefon komórkowyMobilny punkt ZUS będzie działał 02 września w godz. 9.00 – 12.00 w Miejscu Aktywności Mieszkańców w Kętach przy ul. Rynek 13Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek o świadczenie 300+, muszą pamiętać o:• dowodzie osobistym, • numerze PESEL dziecka,• orzeczeniu o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą niepełnosprawną,• o nazwie i adresie szkoły, do której dziecko uczęszcza, • oraz numerze rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie.

Warto przypomnieć, że w ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

Infolinia Programu Dobry Start 300 dla Ucznia: 22 290 22 02 w dni robocze (pn.-pt.) w godz. 8.00-15.00

dobry start

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.