bip 150

Kampania Ostrzegamy seniorów przed oszustami - podaruj babci i dziadkowi wyjątkowy prezent tłumacząc jak nie dać się oszustowi

Już wkrótce wyjątkowe święta Dzień Babci i Dzień Dziadka. Policjanci zachęcają, aby z tej okazji z babcią i dziadkiem porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Ostrzec o różnych metodach działania oszustów i poradzić w jaki sposób należy postąpić, aby oszustwa uniknąć.

Jak co roku, wyjątkowe zadanie na te dni otrzymają przedszkolaki. Ich rolą będzie dostarczenie swoim babciom i dziadkom, specjalnych, własnoręcznie pokolorowanych laurek z życzeniami i edukacyjnym wierszykiem. Wierszyk podpowie jak uniknąć oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”.  W ramach tej akcji policjanci powiatu oświęcimskiego do przedszkoli w powiecie oświęcimskim dostarczyli 12 tysięcy laurek.

Zachęcamy również do pobrania i wydrukowania kartki, a po pokolorowaniu wręczenie jej dziadkom i babciom, a także seniorom z sąsiedztwa. Pamiętajmy, że im więcej osób świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych. Kolorowana dostępna jest po pobrania i wydruku poniżej.

Kampania „Ostrzegamy seniorów przed oszustami” realizowana jest w ramach projektu Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan na podstawie porozumienia zawartego w 2020 roku pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, a Komendą Wojewódzką Policji.

Plakat Kampania Ostrzegamy seniorów przed oszustami

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2024 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.