bip 150

Europejski Tydzień Solidarności Międzypokoleniowej w Dziennym Domu "Senior-Wigor" w Kętach

„Działajmy razem łącząc pokolenia” – pod takim hasłem rozpoczynamy promocje tygodniowych działań integracyjnych w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Kętach, które będą się odbywały w okresie od 22 kwietnia do 29 kwietnia 2024 roku.

Głównym celem obchodów Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej jest propagowanie dialogu i jedności między różnymi grupami wiekowymi.

„-Pragnę zwrócić uwagę na wyzwania związane z zanikiem rodzin wielopokoleniowych, rozluźnianie się więzi między dziadkami i wnukami oraz narastaniem szeregu mitów na temat starości i młodości. W Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Kętach staramy się stwarzać inicjatywy międzypokoleniowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych uczestników, jak również zapraszanych do nas gości m.in. dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, ze szkół średnich oraz osób z niepełnosprawnościami, którzy chętnie angażują się w organizację tego typu wydarzeń. W tym roku po raz trzeci będziemy celebrować te inicjatywę w naszym ośrodku.” – oznajmiła Jolanta Pstrowska pracownik placówki.

W tegorocznej edycji zaplanowaliśmy wydarzenia stacjonarne i wyjazdowe.
- W poniedziałek (tj. 22.04.2024 r.) zaplanowany jest wyjazd do Malca na integracyjne tworzenie mandali z naturalnych materiałów w ramach Światowego Dnia Ziemi.
- We wtorek (tj. 23.04.2024 r.) nasz ośrodek zamieni się w salon piękności dla seniorów, bowiem jak powszechnie wiadomo „piękno nie zna wieku”.
- We środę (tj. 24.04.2024 r.) zaplanowany został wyjazd do Centrum Edukacyjnego „SOWA” w Wadowicach, by podróżować w strefie odkrywania wyobraźni.
- We czwartek (tj. 25.04.2024 r.) przeżyjemy m.in.: „potyczki na kredki i nożyczki”, czyli integracyjne prace plastyczne.
- W piątek (tj. 26.04.2024 r.) wybierzemy się do Muzeum im. A Kłosińskiego w Kętach
- na integracyjne warsztaty edukacyjne pn. „krótka historia pocztówek”.
- W poniedziałek (tj. 29.04.2024 r.) będziemy tworzyć międzypokoleniowe kolaże kończąc tygodniowe świętowanie „EUROPEJSKIEGO DNIA SOLIDARNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ.”

Europejski Tydzień Solidarności Międzypokoleniowej to projekt niezwykle ważny dla uczestników Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Kętach, bowiem wspólne uczestniczenie
w różnych formach aktywnych zajęć umożliwia wzajemne odkrywanie możliwości twórczych, sprzyja wzmacnianiu tradycji międzypokoleniowych oraz uczy zwalczania tzw. „ageizmu” czyli dyskryminacji ze względu na wiek.

Ta inicjatywa to potwierdzenie, że w naszym mieście organizowane są działania na rzecz kształtowania solidarności międzypokoleniowej w konsekwencji, którego tworzony jest system wsparcia osób starszych.

Plakat promujący wydarzenie

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2024 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.