GOPS w Kętach cały czas ze wsparciem dla seniorów !!!

Drukuj

Grafika przedstawiająca logo gops oraz logo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach informuje, że nadal wspiera seniorów oraz realizuje Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora” na 2021 rok.Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach informuje, że nadal wspiera seniorów oraz realizuje Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora” na 2021 rok.
Jak informuje dyrektor GOPS w Kętach Monika Kaczmarczyk, dzięki realizacji programu „Wspieraj Seniora” od października 2020 r. udzielono wsparcia 45 osobom z terenu gminy Kęty oraz wielu porad telefonicznych.
Zachęcamy do skorzystania z programu seniorów powyżej 70. roku życia, którzy potrzebują wsparcia:
1. Zadzwoń na infolinię: 22 505 11 11 i zgłoś decyzję o pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa, lub bezpośrednio do GOPS w Kętach, tel.: 33 845 28 70.
2. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach skontaktuje się z Tobą, ustali Twoje potrzeby i przydzieli pomoc.
- W ramach programu "Wspieraj Seniora" uruchomiona została dedykowana seniorom infolinia. Dzwoniąc pod podany numer telefonu, osoby starsze mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione jest przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych, kupnie leków czy dostarczeniu artykułów higienicznych - mówi Monika Kaczmarczyk.
- Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do GOPS w Kętach, a pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem w celu ustalenia szczegółów związanych z udzieleniem pomocy - tłumaczy.
Produkty zostaną dostarczone osobie potrzebującej bezpłatnie. Koszty zakupów pokrywa senior.
Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia, które nie mogą liczyć na wsparcie rodziny.