Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

GOPS w Kętach z kolejną dotacją na świadczenie usług opieki wytchnieniowej

 

Grafika

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach informuje o pozyskaniu kolejnych środków finansowych na wsparcie osób niepełnosprawnych, w kwocie 205 142,00 zł. Dotacja przyznana została na realizację świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach pobytu całodobowego w ośrodku zapewniającym całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym wpisaną do rejestru właściwego wojewody oraz opieki dziennej świadczonej w miejscu zamieszkania.

- Mieszkańcy gminy Kęty z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniami równoważnymi będą mogli skorzystać z bezpłatnych 14-dniowych pobytów całodobowych - 30 osób oraz bezpłatnego zapewnienia opieki dziennej w miejscu zamieszkania - 11 osób, w tym dwoje dzieci – informuje dyrektor GOPS w Kętach Monika Kaczmarczyk.

- Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami zależnymi poprzez możliwość uzyskania doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniami równoważnymi - tłumaczy Monika Kaczmarczyk.

Jak podkreśla, korzystanie przez opiekunów z opieki wytchnieniowej  spowoduje czasowe odciążenie od codziennych obowiązków, łączących się ze sprawowaniem opieki nad osobą niepełnosprawną i zapewni czas na odpoczynek i regenerację członka rodziny lub opiekuna osoby niepełnosprawnej.

- Świadczenie usługi opieki wytchnieniowej zabezpieczy potrzeby osoby niepełnosprawnej w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie mogą wykonywać swoich obowiązków. Dzięki skorzystaniu z usług poprawi się komfort życia oraz kondycja zdrowotna opiekunów oraz osób niepełnosprawnych – dodaje.

Korzystanie z opieki wytchnieniowej nie jest zależne od kryterium dochodowego rodziny osoby niepełnosprawnej.

Zainteresowanych skorzystaniem z tej formy pomocy zapraszamy do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 8, tel.: 33 845 28 70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadanie realizowane ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021.

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.