bip 150

Projekt socjalny „Rodzinne Piernikowanie – edycja 2.0”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dział Wspierania Rodziny podjął kolejne działanie skierowane do rodzin z dziećmi z terenu Gminy Kęty. W dniu 15.12.2023 r. zrealizowano drugą edycję projektu socjalnego pod nazwą „Rodzinne Piernikowanie”, którego celem było wskazanie rodzicom właściwych form spędzania wolnego czasu z dziećmi, szeroko pojęta edukacja w zakresie opiekuńczo – wychowawczym, integracja rodziców z dziećmi oraz integracja rodzin objętych wsparciem GOPS w Kętach z pracownikami Ośrodka.

Spotkanie odbyło się w godzinach popołudniowych w Świetlicy Środowiskowej, a warsztaty pieczenia i dekorowania pierników poprowadziły animatorki z firmy „Czary Mary”. Zaproszeni rodzice, dzieci oraz pracownicy Działu Wspierania Rodziny w GOPS w Kętach wspólnie spędzili przedświąteczny czas, angażując się w zagniatanie ciasta piernikowego, wykrawanie kształtów oraz ozdabiania gotowych wypieków. Uczestnikom zaproponowano słodki poczęstunek oraz zimową, rozgrzewającą herbatę. W trakcie zajęć zaproszeni goście nabyli umiejętność robienia ciasta piernikowego oraz lukru do dekoracji. Zarówno dzieci jak i dorośli z ochotą zabrali swoje dzieła do domu, w części zjedzone jeszcze podczas zajęć!

Na zakończenie warsztatów uczestnikom projektu „Rodzinne Piernikowanie – edycja 2.0” wykonano pamiątkowe, grupowe zdjęcie oraz rozdano dzieciom świąteczne upominki, w tym pięknie dekorowane bezowe lizaki. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzinom uczestniczącym w projekcie za liczne przybycie na spotkanie, za stworzenie miłej atmosfery oraz wspólnie spędzony czas. Dziękujemy również animatorkom z firmy „Czary mary” za włożoną pracę w przygotowanie warsztatów.Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku!

Dział Wspierania RodzinyGminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach.

Galeria zdjęć przedstawia uczestników warsztatów.

 

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2024 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.