Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

„Wash and go” – podsumowanie realizacji projektu GOPS w Kętach

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach z przyjemnością informuje, iż wszystkie zaplanowane w ramach projektu „Wash and go” działania udało zrealizować się bez większych przeszkód.Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach z przyjemnością informuje, iż wszystkie zaplanowane w ramach projektu „Wash and go” działania udało zrealizować się bez większych przeszkód.
W październiku osoby bezdomne, przebywające na kęckiej ogrzewalni, w ramach wkładu własnego na rzecz społeczności lokalnej, przeprowadziły remont pomieszczeń - pomalowano i zagipsowano ściany, usunięto niepotrzebne umeblowanie, celem wyodrębnienia pomieszczenia na potrzeby tworzonej pralni.
Następnie dnia, 25.10.2019 r., odbyła się pierwsza akcja obejmująca porządkowanie grobów na terenie kęckiego cmentarza. Udział w niej wzięli mężczyźni przebywający na ogrzewalni oraz pracownicy Klubu Integracji Społecznej. W czasie kilku godzin pracy oczyszczono z liści główną alejkę cmentarną, a także uprzątnięto opuszczone groby wskazane przez zarządcę obiektu Przedsiębiorstwo Komunalne „Komax”. W czasie akcji swoją obecność zaznaczyła także Pani Monika Makuch, dyrektor kęckiego oddziału Banku Santander, dziękując przybyłym za aktywny udział.
W grudniu zakupiony został sprzęt AGD oraz środki czystości - urządzenia zamontowano w przygotowanym wcześniej do tego celu pomieszczeniu ogrzewalni. Osoby korzystające z ogrzewalni zostały zapoznane z obsługą pralki i suszarki, ustalono harmonogram dyżurów oraz ogólne zasady użytkowania nowego sprzętu, w tym zasady jego dopuszczenia do użytkowania powszechnego.
Od dnia podłączenia urządzeń stały się one ogólnodostępne dla potrzebujących mieszkańców Gminy Kęty. Obecnie z możliwości uprania, wysuszenia i wyprasowania swoich ubrań korzystają nie tylko osoby bezdomne, przebywające na ogrzewalni, ale również inni, potrzebujący mieszkańcy gminy, którzy nie mają możliwości wykonania prania w swoim aktualnym miejscu zamieszkania.
W ramach prowadzonych działań uprzątnięto również tereny zielone w parku przylegającym do ogrzewalni. Zebrano porozrzucane śmieci i zgarbiono liście zalegające wzdłuż ogrodzenia. Prace te odbywały się cyklicznie, w odstępie kilku tygodni.
Dzięki dotacji otrzymanej z Fundacji Santander, uruchomiona pralnia zdążyła się już wpisać w katalog lokalnych usług, a tym samym w znaczący sposób wpłynęła na poziom higieny oraz bezpieczeństwa sanitarnego na ogrzewalni - co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji, związanej z pandemią COVID -19. Jednocześnie w przez cały okres realizacji projektu pracownicy socjalni tut. Ośrodka informowali osoby potrzebujące o możliwości skorzystania z usług utworzonej pralni.
Projekt grantowy finansowany był w ramach dotacji otrzymanej w V edycji Konkursu “Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Santander.

 • g15576d
 • o85662d
 • o85664d
 • o85666d
 • o85668d
 • o85669d
 • o85670d
 • o85673d
 • o85674d
 • o85675d
 • o85676d
 • santandergops

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.